חיפוש
  • Hila Cole Interior Design

סודות גדולים למטבחים קטנים


כמעצבת פנים שעבדה בחברה לתכנון מטבחים בלונדון ושעובדת עם כמה נגרים מאוד ידועים בארץ תכננתי כבר מאות מטבחים! (הלוואי שהייתי מגזימה) ואני יכולה לומר שאנחנו הישראלים דיי מרובעים כשזה מגיע למטבח שלנו. אנחנו שמרנים מאוד בבחירת החומרים, שמרנים אף יותר בבחירת הצבעים. נכון, מידי פעם מגיע איזה זוג יוצא דופן שמבקש מטבח שונה בחומריו וצבעיו וגורם ללב שלי לדהור ב 200 קמ"ש אבל לרוב...אנחנו בסטנדרט.

אחד האתגרים בתכנון מטבח מגיע כאשר גודל המטבח הוא בין קטן יחסית עד פיצפון. ליקטתי כמה מטבחים קטנים שרחוקים מאוד מהסנדרט.

מונוכרום אפילו בברז


בתמונה למעלה ניתן לראות מטבח שכולו שחור אפילו האביזרים והברז - המטבח נמצא בסן פרנסיסקו ושייך למעצבת הפנים ניקול הוליס

יחידת מיני מטבח מובנת


בתמונה למעלה השתמשו ביחידה "הכל באחד" שכוללת מקרר, מקפיא, כריים חשמליים וכיור קטנטן. היחידה ברוחב של 76 ס"מ סך הכל נמצאת בספרוסטון אין בניו יורק.

אי מטבח קטן


בתמונה למעלה המעצבים כריסטין הין ופיליפ קוזי תכננו מעין אי מטבח קטן שמגדיר את איזור המטבח בלי לשבור את תחושת "עליית הגג" של המקום.

דק וגבוה


בתמונה למעלה השתמשו במקרר ברוחב 61 ס"מ על מנת לאפשר איזור עבודה גדול יותר במטבחון קטן.

קפלו את זה


בתמונה למעלה ניתן לראות יחידת נגרות במטבח באנגליה. היחידה כוללת מקום איחסון לצלחות וכוסות ואף כיסים לאיחסון נוסף של מגזינים ודברים קטנים. שרוצים, אפשר לפתוח את היחידה ולהשתמש בשולחן וכשרוצים מקום ומרווח אפשר ברגע לקפל אותה.

לחשוב כמו בונה תשבצים


בתמונה למעלה דירת סטודיו קטנה עם מטבח ממש קטן. במקרה הזה השתמשו ביחידת וונטה משולבת בתנור שמוקם למעלה.

שולחן בר


בתמונה למעלה השתמשו עד כמה שאפשר ביחידות עליונות אך החלונות הגדולים לא השאירו הרבה אפשריות. הבר הצר והארוך שיצרו במטבח אפשר מקומות ישיבה, הפרדה מהמטבח והכי חשוב עוד מקומות איחסון ואיזור עבודה נוסף למטבח.

כיור ברים


ביחידת דיור הזה שנמצאת בעלית הגג היה מקום למטבח ברוחב מטר וחצי. מעצבת הפנים קרין מונטגומרי רצתה שישאר גם משטח עבודה ולכן שילבה יחידת כיריים חשמליים קטנה וכן בכיור בר קטן. לא אידיאלי לשטיפת כלים, אבל הי, אי אפשר לזכות בהכל.

הכל תלוי


במטבח שבתמונה למעלה עשו שימוש בקיר על מנת לתלות את כלי המטבח כך הרוויחו גם מקום וגם קיר דקורטיבי.

כיריים חשמליים או אינדוקציה


בבית הקטן שבתמונה שנמצא בשוודיה השתמשו במשטח נירוסטה ובכיריים חשמליים. ההתמזגות של הכיריים עם משטח העבודה נותנת תחושה של אחידות וגודל.

אשליות


במטבח הצר והקטן הזה בדירת סטודיו בלונדון השתמש מעצב הפנים צ'ארלס מלרץ באריחים בצורה מאונכת. צורת הדבקה זו נתנה למטבח תחושת גובה ומרווח.

משטח משולב


בקרון שבתמונה בחרה מעצבת הפנים כיור אינטגרלי קטן כדי לתת תחושת גודל. מעט המקום שישנו נוצל למדפים ותלייה מבית היוצר של איקאה.

שימוש בכל הגובה


במטבח של מעצבת הפנים דניאל ארקנוקס כל סנטימטר (או אינטש במקרה שלה) נלקח בחשבון. היא יצרה אי קטן להגדלת איזור העבודה, השתמשה במקרר צר וגבוה ואחרי שסיימה הכל החליטה שהיא גם מוסיפה מדפים כדי להציג את אוסף הקערות שלה.

#מטבחיםקטנים #איבמטבח #מעצבתפנים #שולחןמתקפל #יחידתדיור #אזורעבודהבמטבח

690 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול