חיפוש
  • Hila Cole Interior Design

11 טיפים בעיצוב פנים שיהפכו כל חדר לענק


עיצוב חללים קטנים טומן בחובו אתגרים גדולים. אנשים צוברים חפצים כל הזמן ואל רובם הם נקשרים ומסרבים לוותר, אבל שמנסים לדחוס חיים שלמים בחלל קטן מקבלים תחושה צפופה וקלסטרופובית. אז קודם כל צריך לקרוא את הבלוג שלי "עשרת הדיברות של חיים ללא עומס בבית" ולפעול בהתאם, שנית צריך לראות איך אפשר להתאים את הפריטים והריהוט למקום החדש ולבסוף קצת קסמים של מעצבי פנים שנותנים תחושה של מרחב גדול יותר.

אפשר גם לשנמך


בתמונה מעל: קוטג בעיצוב פנים כפרי בהרבור מיין, כל הרהיטים, צומצמו כך שיתאימו לאזור המגורים הקטן. עיצוב פנים: אנג'לה
בריהוט חללים קטנים חייבים לשמור על פרופורציות. כל פריט שמונח על הרצפה בחדר חייב לשמור על מרחק מהקיר. אם הפריט "מגרד" את קירות החדר, התקרה או אפילו הרצפה, הוא לא מתאים! לעומת זאת את מזרון המיטה אפשר להצמיד בין שני קירות וכך ליצור נישת שינה נעימה. ריהוט כבד אאוט, ספה קטנה וכסא נותנים את אותו איזור ישיבה. אם למרות הכל, מתחשק לכם משהו עם נוכחות, תלו אותו על הקיר. את הרצפה תשאירו כמה שיותר נקיה.

שמרו על פרופיל נמוך


עיצוב בשיטת החלקים
בתמונה למעלה: מעצבת הפנים קורין גילברט משתמשת בשיטת החלקים כדי ליצור תחושה פתוחה בסלון שלה.

על מנת לתת תחושה של מרחב רצוי "להצמיד" את הריהוט לרצפה. בחדר השינה, עדיף להניח את המזרון ישירות על הרצפה או להשתמש במיטה בסגנון יפני.בסלון, ריהוט בסגנון המאה ה 19, לא חייבים את כל העיטורים, אבל בהחלט לשמור על ריהוט עם רגליים קטנות ודקות.


רהיטים נמוכים

בתמונה מעל עיצוב חדר שינה: המיטה של ​​מעצבת הפנים מיכאלה שרר. למרות שהיא תופסת את רב החדר, הספסל הנמוך בסוף המיטה והאומנות שנתלתה נמוך משאירים את חלקו העליון של החדר פנוי ויוצרים תחושה של גובה. בנוסף, מנורה בודדת וארוכה מוסיפה לתחושת הפרופורציה והגובה.

תראו רגליים וקפלו אותן


מעל עיצוב בית בסגנון כפרי: בית הנופש של האדריכלים רוברט וסטפני הוא צר ארוך וקסום. כדי לתת את תחושת האור והאוויר, צמד המעצבים, השתמש בריהוט צנום שניתן גם לקפל אותו.

שוב, המטרה היא ליצור אשליה של מרחב נוסף ע"י יצירת תחושה של מרחב ותנועה. ריהוט שמתאים למטרה זו מאפשר לאור ולאוויר לזרום לא רק מעליו, אלא גם מתחת וסביב לו.


בתמונה מעל: הסלון של מעצבת הפנים כריסטין צ'אנג האנוי בלונדון נותן תחושת מרווח ומאפשר זרימת אוויר ואור מהחלונות הענקיים ע"י שימוש בריהיטים מאמצע המאה הקודמת עם פרופיל דק במיוחד.

מי היפה בכל העיר?


בתמונה למעלה: מעצבת הפנים והאדריכלית אליזבת רוברטס בחרה להציב את המראה ליד החלון ובמיקום של חלון נוסף.

מראה היא אחד האלמנטים החשובים שמדובר ברצון ליצור תחושת עומק וגודל בחללים קטנים. המראה גם מחזירה את האור וגם משכפלת את הנוף וכך יוצרת תחושת מרחב.

וילונות ושטיחים? לא!

למעלה: בסלון בעמק הדסון, מעצבי הפנים רוברט וסטפני מיקסמו את תחושת המרחב ע"י שימוש בריהוט עם רגליים קטנות וצרות ובכלל שימוש בגוף עם פרופיל צר.

המראה מעל הספה מוסיפה לתחושת המרחב. לא נעשה שימוש בשטיח שממקד ותוחם ולא בוילונות שסוגרים את החלל ולא נותנים לעין לנדוד החוצה ולהעצים את תחושת גודל החלל.

לאנשים שחייבים פרטיות עדיף להשתמש בתריסים וסרגל גדול מהחלון שפתיחתו תחשוף את החלון כולו.


בתמונה מעל:שימו לב שעצם העובדה שאין וילון על החלון נותנת לעין לנדוד דרך החדרים החוצה לחצר.

זה לבן על לבן


בתמונה מעל: בית החוף בחוף במונטאוק. אדריכלות פנים: Brooklyn architects הבית נצבע כולו לבן וכן שמרו את הקירות והתקרה נקייה ושטוחים.

שחור זה מרזה ולבן זה משמין ככה כולם אומרים ולא סתם. ללבן יש תכונות רפלקטביות שגורמות למקום להראות גדול יותר, אוורירי, שלו ורגוע. צביעת התקרה והקירות באותו גוון, מטשטשת את הגבולות ונותנת תחושה של גובה.

כמובן שחייבים לשבור את הלבן עם חומרים חמים כגון:עץ או טקסטיל.

יותר מאונך


בתמונה למעלה: מעצבת הרהיטים ההולנדית, כריסטיאן שטארקנברג, עושה שחמוש בלוח עץ אנכי על מנת להבליט את הגובה במטבח הקטן שלה.

יותר מאוזן


בתמונה מעל עיצוב חדרי שינה: בסוויטת הורים זו בחרה מעצבת הפנים טינה לקונן להניח את העץ בצורה אופקית על הקירות והמשיכה אפילו בתקרה האלכסונית. הפעולה הזו נתנה אשליה של חלל רחב וגדול יותר, ההמשכיות לתקרה נתנה גם אשליה של גובה.

בשורה התחתונה מה שחשוב היא יכולת התנועה של העין במרחב. כל אלמנט שמאריך את "הטיול" של העין, ריהוט, מראה וכדומה גורם לנו תחושה של גודל.

שביל חופשי

בתמונה למעלה עיצוב פינת אוכל: מעצבת הפנים שרה לונסדייל הצמידה את שולחן פינת האוכל לצידו האחד של חדר האוכל ובכך נוצר שביל. השביל יוצר תחושה של תנועה ומרחב וכך גורם לחדר להרגיש גדול יותר.

לאנשים יש נטיה "לדחוף" את כל הרהיטים לקצוות החדר כדי לאפשר מעבר נוח יותר וליצור תחושת מרחב. החוק הזה לא עובד עם חדרים , קטנים ואיתם, עדיף ברב המקרים, לאחד את הרהיטים בצד אחד של החדר כדי לאפשר מרחב מחייה בצידו השני של החדר.

וילון שמתנפנף ברוח


בתמונה למעלה עיצוב פנים מודרני: גם הרצפה יכולה להיות לבנה.

השתדלו להשתמש בבדים שאינם סופחים את האור ויתרמו לתחושה של הקטנת החלל. בדים קלים, מלטפים, בהירים ואפילו שקופים תמיד עדיפים.

.

פשטות זה שם המשחק


בתמונה מעל: ביתו של מעצב הנוף אמילי ארלם, הקפדה על לוח הצבעים וילונות קלים ודקים, מינימום רהיטים עם רגלים צרות מאפשר את תחושת המרחב.

לסיכום: חללים קטנים הם טריקיים וחייבים הקפדה יתרה על הפרטים. הדגש הוא על פחות! פחות חפצים, פחות אלמנטים, פחות דפוסים, פחות צבעים, פחות עבה. פחות! בחלל קטן כל דבר יוצר בלגן בעין. מאוהבים באומנות, מעולה, תגבילו את האומנות לקיר אחד בחלל. אותו דבר לגבי טפטים וצבעים, אפשר, אבל רק על קיר אחד את יתר הקירות תשאירו נקיים. אם אפשר העדיפו לצבוע מסגרת חלון או דלת ולא קיר שלם. גם אנחנו אוהבים צבע בחיים אבל בחלל קטן זה ממש לא הזמן להשתולל עם כל צבעי הקשת. זה הזמן לחיים קלים, נקיים. אז אל תשכחו, פחות זה יותר (מקום).

#טיפיםבעיצובפנים #רהיטיםקטנים #מיטהבסגנוןיפני #ספסלנמוך #ריהוטמתקפל #ריהוטעםרגלייםדקות #מראהמולחלון #וילונותעדיניםושקופים #צבעלבן #חיפוימאונך #חיפוימאוזן #שבילמעבר #מינימליזם #טפטים #צבע #חלליםקטנים #פינתאוכל #עיצובחדרישינה #עיצובסלון #ביתבסגנוןכפרי

51 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול