top of page

עיצוב משרדים

הילה קול נעים להכיר

שלב ההכרות הוא אחד השלבים הבסיסים והחשובים ביותר, מעצבת הפנים תשאל שאלות ונציגי המשרד יספקו מידע מקיף ככל האפשר.

שאלות כגון: מהי המטרה של המשרד? האם הוא מספק שירות? מוצר תוכנה? מוצר חומרה? מיהו קהל המטרה? את מי מבקרים תכופות בחברה? מה היינו רוצים שמבקרים יראו? למה תהיה להם גישה? למה לא? האם ישנה חלוקה למחלקות? האם ישנה אינטראקציה בין המחלקות? כמה עובדים יעבדו במשרד?

שאלות אלו ועוד רבות תקבענה בסופו של דבר את החלוקה הפנימית של החלל, היכן יהיה משרד המנכ"ל, היכן ימוקם המטבח, מה יהיה גודלו, כמה חדרי ישיבות צריך, כמה משרדים, כמה חללים פתוחים וכיצד לחלקם, היכן למקם את חדר השרתים, השירותים, המעבדה. בעקבות הבנות אלו תקבע תוכנית העמדה הכוללת את הריהוט הבסיסי ומיקומו, שולחנות, כסאות, שקעים, תקשורת ומיזוג.

מיתוג המשרד

במידה והמשרד מעתיק את מיקומו הפיזי אך כבר קיים לוגו, מוצר, הוואי משרדי, אתר, יש לקחת את כל הדברים בחשבון וליצור עיצוב פנים שמתאים לכל הקיים. יש להתייחס לצבעי הלוגו/ צבעי האתר/ צבעי המוצר ולהתבסס על צבעי מניפה מתאימים. את הצבעים והלוגו יש לאחד עם הוואי החברה הקיים או ההוואי, התחושה והמסר אותם רוצים להעביר לעובדים ולמבקרים. 

במידה והמשרד חדש, יש לשבת ראשית עם נציגי החברה וחברת מיתוג כדי ליצור את הבסיס עליו יבנה העיצוב.

השלב הזה יקבע את הקוספט העיצובי של המשרד החללים המשותפים כגון מבואת הכניסה, המטבח, חדרי מנוחה/משחק, חדרי ישיבות ובמידה והעיצוב מחלחל עד אחרון הקיוביקלז אז גם שם הקונספט העיצובי והתאמת הצבעים תושפע.

עיצוב המשרד - מה הוא אומר עלינו

אחרי שסיימנו לחלק את חלל המשרד ליחידות פונקציונליות, הבנו את ההוואי המשרדי למדנו את הלוגו וצבעיו נשאר סיפור לספר, מסר להעביר, תחושה שכל לקוח/משקיע פונציאלי ירגיש שהוא עומד בדלת המשרד, מיד אחרי שהוא נכנס למשרד ובכל מסלול בו הוא יבחר "לטייל".

"אנחנו משרד הייטק מגניב עם מסר חברתי חזק" 

"אנחנו משרד עו"ד צעיר ודינאמי אבל יוקרתי"

"אנחנו משרד שעוסק במוצרי פלסטיק עם דגש על שימוש בחומרים ממוחזרים ופרוייקטים ירוקים"

הסיפור אותו אנחנו רוצים לספר הוא רובד נוסף בקביעת הקונספט העיצובי.

 

יפה זה חשוב אבל שיהיה גם פונקציונאלי

גם אם העיצוב נותן את כל מה שצריך, מעביר את המסר ונותן את התחושה הנכונה, פונקציונאליות נכונה תביא לפרודוקטיביות והאחרונה יכולה לקבוע את הצלחתו של המשרד. המעברים, האינטגרציה בין היחידות השונות, התאורה הנכונה, מלאכותית וטבעית, מקומות איחסון ועוד המון דברים שמעצבת פנים מנוסה תקח בחשבון בזמן תכנון המשרד.

מחקרים רבים נעשו על מנת לבחון את עיצוב הפנים בסביבת העבודה, השפעתו על העובדים ובסופו של דבר השפעתו על הפרודוקטיביות. ממליצה לקרוא את הבלוג שלי "7 הדרכים שבהן עיצוב פנים משפר פרודוקטיביות"

יצירתיות וניסיון

שמחפשים משרד לעיצוב פנים שיבצע פרוייקט מורכב כמו תכנון משרדים יש לשכור את שירותיו של משרד לאדריכלות פנים ועיצוב עם נסיון בתחום, עם יכולת הנעה, ניהול ופיקוח. 

הילה קול - עבדה במשך שנים במשרדים לעיצוב פנים שעיקר עבודתם היה עיצוב משרדים, קופות חולים וגופים ציבוריים. 

אשמח לבוא להתרשם מהחלל אותו אתם רוצים לרכוש/לשכור להעניק לכם מהנסיון הרב שלי ולתת יעוץ ראשוני חינם

הילה קול - הנסיון שמעניק לכם שקט

054-2323-126

bottom of page