top of page

View Gallery

There may be no better way to communicate what we do than through images. As you browse our site, take a few moments to let your eyes linger here, and see if you can get a feel for our signature touch.

חיפוש
  • תמונת הסופר/תהילה קול

עיצוב פנים מודרני לא חייב להיות קר

עודכן: 7 בספט׳ 2023


בבלוג הקודם שלי דיברנו על עיצוב פנים כפרי, בואו נדבר על עיצוב פנים מודרני ועל איך אנו מעצבים את חדרי הבית כך שכולם יקבלו את אותה התייחסות והקשר בינם יראה באותו האופן. אז בואו נתחיל מהדבר הראשון שרואים כשנכנסים לבית:


עיצוב קיר טלוויזיה מודרני

סלון בעיצוב פנים מודרני כשאני מעצבת סלון מודרני אני מחפשת כמה אלמנטים מרכזיים שמבחינתי מביעים את המודרניזציה בריהוט, בחיפויים ובמראה הכללי. הרעיון המרכזי הוא יצירת קווים ארוכים ככל הניתן ללא קיטועים, לדוגמא ספה ארוכה יותר מהרגיל, שולחן ארוך וצר, חיפויים - ריצוף או חיפוי קיר עם כמה שפחות חיתוכים. צבעים מונוכרומאטיים, ומידי פעם זריקה של צבע ברהיט כלשהו או בכרית על ספה. כשנבחר חיפויים מודרניים, מה שמדבר זה צורות ארוכות עד כמה שניתן. לכן בעיצוב מודרני לדירה אשתמש באריחי הריצוף הגדולים ביותר - אם אפשר 120/60 ס"מ או אף יותר, מה טוב. אשתמש גם בחומרים רפלקטיביים שנותנים תחושה של גודל. הרבה מראות, אריחים מבריקים כשהצבע השולט הוא בעיקר לבן עד שחור או לחילופין שמנת עד חום כהה (ובשום אופן לא לערבב בין המשפחות). אני בהחלט אשלב זכוכית עד כמה שניתן עם סוגי מתכות שונים אבל אשמור על חום הבית ואדאג להכניס חומר חם אחד בין כל החומרים הקרים.

תקרה ותאורה מודרניים - בתקרה אשתמש בהנמכת גבס להנמכת התקרה כולה ולא כדי להאדיר את העיצוב בגבס או ליצור איתו נישות כמו שהייתי משתמשת אם הייתי מעוניינת ליצור עיצוב פנים כפרי, אלא אך ורק כדי לאפשר תאורה מעוצבת מודרנית המתבטאת גם היא במינימליזם. כל התאורה כמו נחבאת מהעין. הרבה תאורה סמויה יחד עם תקרה צפה שנותנת גם היא הרגשה של אינסוף. הקווים ממשיכים עד אינסוף יחד עם התאורה שבעצם מחוברת בקו אחד, לעולם אינה בולטת.

גם הריהוט כפי שהזכרתי מקבל התייחסות אחרת כשמדובר בעיצוב פנים מודרני. אם בעיצוב פנים כפרי הייתי משתמשת בסלון כבד ומאסיבי עם רגלי עץ שייתן לדיירי הבית תחושה של חום ופינוק, בעיצוב פנים מודרני אנחנו פונים בכיוון ההפוך. הריהוט קליל, בדרך כלל ספות עור בהירות, רגלי ניקל דקיקות, שולחן סלוני בשילוב ברזל שחור או ניקל כסוף, זכוכית להבדיל מעץ. הכל בהיר יותר, קליל יותר, מרחף ולא מחייב. שטיח לפעמים נמצא ולפעמים איננו. רוב האנשים שמעוניינים בעיצוב פנים מודרני מעדיפים את ביתם ללא שטיחים. אך כדי שהרהיטים לא יצאו מהמסגרת הסלונית מצאתי גם לזה פתרון ושילבתי באחד הפרויקטים שלי "שטיח" העשוי מפרקט, במרכז הסלון. כך התחושה שאני יוצרת היא - אי של יציבות בתוך ה-אי יציבות הכללית שלעיתים יכולה להיווצר מבלי שנשים לב בסביבה מודרנית.


כדי להכניס בכל זאת קצת חמימות הביתה, אשתמש באביזרים שיאפשרו זאת - שטיח מודרני שישתלב עם הכל, זריקות של עץ בכל מיני מקומות - ברצפה, באחד הרהיטים, בשילוב במטבח בצורת מדפים או מגירה אחת או שתיים שתשבור קצת את הסטריליות. אני אשתמש לעיתים באיזה טפט מעניין, וילונות עדינים ושקופים שירככו את המקום, או כל טקסטיל אחר כמו כמה כריות, שמיכת כירבולית כזו או בד נעים אחר. את הצבע אוסיף בתמונות על הקיר, במיוחד אם אפשר ציור מקורי בגודל גדול במיוחד שיכסה את מרבית קיר הסלון, ספרים בכריכתם הצבעונית בין המדפים הלבנים או אגרטל שקוף עם פרחים טריים בתוכו שיעניקו את הצבע הכי טבעי שיש.

פינת אוכל מודרנית תהיה המקום היחיד שבו אשתמש בתאורה תלויה, שאותה כן ניתן לייחד באיזה גוף תאורה שונה שיאיר אותה באור אחר ויבליט אותה החוצה, אך גם שם נבחר בתאורה דקיקה למראית עין, קלה ומרחפת ולא כבדה ונוכחת כמו בעיצוב פנים כפרי או אפילו בעיצוב פנים כפרי מודרני. תהיה עדיפות לשולחן זכוכית שקוף או מושחר בשילוב רגלי נירוסטה או כל שילוב אחר. משטח MDF צבוע שלייפלק לבן בברק גבוה, יחד עם רגלי עץ אלון או ליבנה יהיה גם הוא שילוב נהדר עבור שולחן אוכל מודרני. מאוד חשוב שהצורות יהיו פשוטות מאוד, ישרות או גאומטריות, והמשטח חייב להיות דק ביותר כמו גם רגלי השולחן והכיסאות. ועוד בעניין הכיסאות - אם לא רוצים לבחור ריפוד עור בהיר ורגלי נירוסטה, תמיד אפשר לבחור בכיסאות פלסטיק שקופים עם רגלי העץ או להתפרע ולבחור פלסטיק צבעוני - לאלה שיש אומץ.


במטבח מודרני אשתמש שוב בחיפויים רפלקטיביים, לכן אבחר ברוב המקרים בחיפוי פורמייקה היי גלוס, או בפורמייקה בסגנון מאט-משי בצבעים בהירים מאוד, חלקים ללא טקסטורות, חזיתות ישרות וחלקות ללא מסגרות או פיתוחים כמו בעיצוב הכפרי. גם פה אנחנו מחפשים את האורך ללא אלמנטים שיקטעו את נקודת המבט שלנו. הידיות יהיו אינטגראליות או ללא ידיות כלל כאשר מדובר במנגנון לחיצה לשם פתיחה או במנגנונים החשמליים היקרים יותר. כל מכשירי החשמל שירכשו יהיו עשויים זכוכית כהה בשילוב נירוסטה, חיפויי הקיר יהיו זכוכית צבועה או קרמיקה ארוכה ורחבה ככל האפשר בגוונים הבהירים ביותר שעובדים עם הבית. אשתדל בכל מקום ליצור את אפקט הריחוף והאינסוף.


עיצוב פנים למטבח מודרני לבן

חדרי שינה מעוצבים להורים יקבלו התייחסות דומה. חדרי שינה מודרניים בדומה לכל שאר הבית, מכילים ריהוט "מרחף" כזה שכמעט ולא רואים את הרגליים של המיטה וההרגשה היא שאנחנו ישנים לנו בחלל. גם הארונות וכל הנגרות כאילו נעלמת. החזיתות חלקות עם ידיות מחורצות בדרך כלל, ברוב המקרים לא נראה מגירות חיצוניות, כי כפי שציינתי קודם המטרה היא האורך, ומשום כך נראה כל דבר כמקשה אחת. הצביעה תהיה בצבע שלייפלק, לרוב באותו הצבע שהשתמשנו לצביעת הקירות, ואם לא נצליח להגיע עם הארון עד גובה התקרה נסגור את המרווח באמצעות גבס. בקיצור - שהכל יראה מינימליסטי כאילו לא קיים. תלוי באופי הזוג, אך גם בעיצוב פנים מודרני לחדרי השינה יש אינסוף אפשרויות שהן בדיוק ההיפך הגמור מחדרי שינה המעוצבים בסגנון כפרי. אפשר להשתמש בשידות המחופות במראות, או דווקא בשידות קטנות המרחפות כמו המיטה, ואולי ללכת על משהו אחר לגמרי. במקום השידה הסטנדרטית, נבחר באיזה שרפרף שעליו תונח בנונשלנטיות איזו מנורת קריאה עם זרוע מתכווננת. אך ברוב המקרים מנורות הקריאה בגודל פנסים יהיו מקובעות בקיר עם זרועות קטנות. תהיה תאורה נסתרת ליצירת אוירה ושוב הנמכת תקרה כשהמנורה המרכזית יושבת בקו אחד כדי שלא תבלוט גם היא בשום צורה. כל ההתייחסות לאיזור הטלויזיה יתבצע באותה התייחסות דומה לטלויזיה בסלון. הכל חבוי מאחורי נגרות שקטה ובלתי נוכחת והקיר היחידי שניתן לו מעט התייחסות יהיה קיר גב המיטה. שאולי נבחר צבע שונה ועדין או טפט שקט בעבור זה. המצעים בצבעים חלקים והכל רגוע.

כשאומרים עיצוב פנים מודרני - יש אינספור אפשרויות. בסופו של דבר אין בן אדם אחד בבית, יש כמה. ויש מגוון דעות, תחושות, אופי וטעם אישי. ואני כמעצבת פנים צריכה לנווט. להקשיב לכולם (כולם זה גם הילדים), ולדאוג לתת לכל אחד את הפינה שלו. יש כאלה שדוחים את המינימליזם אך מאוד אוהבים את הצבעים המונוכרומטיים. אז אין עיצוב אחד קבוע ואין שטאנץ, מה שאומר שלא כולם מיד ידעו מה הטעם האישי שלכם, ברגע שתגידו את מילות הקסם - עיצוב פנים מודרני. כל סגנון עיצובי יכול להסתעף למספר אין סופי של סגנונות אישיים ותפקידי כמעצבת הפנים שלכם להוליך אתכם בעדינות, בעזרת שאלות מנחות ותמונות להמחשה לעיצוב שיתאים בדיוק לכם, ולכם בלבד.

#סלוןבעיצובפניםמודרני #סלוןמודרני #עיצובפניםכפרי #עיצובפניםמודרני #חדרישינהמעוצביםלהורים #תאורהסמויה #תקרהותאורהמודרניים #תקרהצפה #פינתאוכלמודרנית #שולחןאוכלמודרני #חיפוייםרפלקטיביים #צבעשלייפלק #תאורהנסתרת #טפט #עיצובמודרני #צבעיםמונוכרומאטיים #חיפוייםמודרניים #אריחיריצוף #חומריםרפלקטיביים #זכוכית #הנמכתגבס #תאורהמעוצבתמודרנית #במינימליזם #ספותעורבהירות #שולחןסלוניבשילובברזלשחוראוניקלכסוף #וילונותעדיניםושקופים #תאורהתלויה #שולחןזכוכית #חיפויפורמייקה #פורמייקה #ידיותאינטגראליות #חדרישינהמודרניים #ריהוטמרחף #מעצבתפנים

6 צפיות

Comments


bottom of page