top of page

View Gallery

There may be no better way to communicate what we do than through images. As you browse our site, take a few moments to let your eyes linger here, and see if you can get a feel for our signature touch.

חיפוש
  • תמונת הסופר/תהילה קול

שבע טעויות שעושים מעצבי פנים

עודכן: 6 בספט׳ 2023


בעוד שלכל מעצב פנים יש את סגנון העיצוב היחודי שלו והגישה העיצובית שלו, ישנן עדיין כמה בעיות משותפות שניתן לראות אצל הרבה מעצבים. החל מגודל ריהוט/אקססוריז לא נכון ועד נוקשות יתר בהצמדות לסגנון עיצוב פנים מסויים. אספתי כמה טעיות שיצא לי לראות בכל מיני בתים שעוצבו ע"י מעצבי פנים.


פתק צמוד ללוח שעם עם המילה טעות

טעות מספר 1 : חדרים חסרי אישיות

חדר מתואם מידי, שכל פריט בו נקנה בחנות, הוא חדר חסר השראה. חדר צריך לשקף את אישיות האנשים שמתגוררים בו, לספר סיפור על טיול מיוחד, על העבר, על אהבה לספרות וכדומה. חשוב לשלב בחדר משהו, שכשתביטו בו, משהו בכם יתעורר, יזכיר ויגרום לכם להרגיש בבית.

טעות מספר 2: יותר מדי אקססוריז

טעות נפוצה של הרבה מעצבים היא להפציץ את החדר בחפצים, במיוחד בחדרים שיש להם כמה שימושים כגון, סלון שיש בו גם משרד. פחות זה יותר זה המשפט שחייבים לזכור. חייבים לדעת מתי לעצור! בכל חדר חייב להיות איזור שבו העין יכולה "לנוח".

טעות מספר 3: נתקעים בסגנון אחד

מעצבים רבים נוטים לחשוב שסגנון הבית צריך להכתיב את הסגנון העיצובי שלך. כמובן שבית שנבנה בסגנון כפרי לא יכול להיות מעוצב בסגנון מודרני מינימליסטי ובית שנבנה בסגנון מודרני ובצבעים מודרנים לא יכול להיות מעוצב בסגנון לואי ה 14 אבל, זה לא אומר שאי אפשר לשלב.

לשלב ולערבב סגנונות זה מה שעושה את היופי, את היחודיות ושובר קצת קווים ומוסכמות בבית. שוב, לשמור על הקו העיצובי אבל לא להצמד לסגנון העיצובי עד הסוף.

טעות מספר 4: הדרך לתלות יצירות אומנות

הרבה מעצבים אוהבים להשתמש בקו גובה של אלמנט מסויים שנמצא בחדר, כדוגמאת חלון או דלת ולתכנן לפי הגובה שלהם. מה שנכון בהרבה מקרים, אינו נכון בתליית יצירות אומנות. אם יש חלון או דלת בסביבת התמונה עדיף שהיא תמוקם נמוך מהקו. אל אומנות צריך להתייחס כאל אומנות ורצוי גם לתלות אותה בדרך אומנותית ומיוחדת כדי להדגישה ולתת לה את המקום הראוי לה.

טעות מספר 5: עדיף יותר גדול מיותר קטן

אחת הטעויות שממש מפריעות בעין ואפשר למצוא לא אחת, הוא השימוש בתאורה בגודל לא נכון. לדוגמא נברשת קטנה מידי לחלל או להנמכת תקרה שיועדה עבורה. בעת בחירת הנברשת חייבים להתייחס לגודל החלל, לתיכנון/מבנה התקרה וכמובן למנורות הנוספות בחלל (במיוחד כשמדובר בחלל משותף כגון מטבח-סלון-פינת אוכל). לדוגמא: תקרה גבוהה מחייבת נברשת גדולה יותר. עדיף "לטעות" ולרכוש נברשת גדולה מעט מאשר לטעות ולרכוש נברשת קטנה מידי.

טעות מספר 6: עיצוב מודרני עכשווי אומר מראה קר

טוב, זוהי טעות נפוצה בתפיסה של הרבה מעצבים ולא מעצבים כאחד. אתן דוגמא: כשאני מעצבת סלון מודרני אני מחפשת כמה אלמנטים מרכזיים שמבחינתי מביעים את המודרניזציה בריהוט, בחיפויים ובמראה הכללי. הרעיון המרכזי הוא יצירת קווים ארוכים ככל הניתן ללא קיטועים, לדוגמא ספה ארוכה יותר מהרגיל, שולחן ארוך וצר, חיפויים - ריצוף או חיפוי קיר עם כמה שפחות חיתוכים. צבעים מונוכרומאטיים, ומידי פעם זריקה של צבע ברהיט כלשהו או בכרית על ספה. כשנבחר חיפויים מודרניים, מה שמדבר זה צורות ארוכות עד כמה שניתן. לכן בעיצוב מודרני לדירה אשתמש באריחי הריצוף הגדולים ביותר - אם אפשר 120/60 ס"מ או אף יותר, מה טוב. אשתמש גם בחומרים רפלקטיביים שנותנים תחושה של גודל. הרבה מראות, אריחים מבריקים, כשהצבע השולט הוא בעיקר לבן עד שחור או לחילופין שמנת עד חום כהה (ובשום אופן לא לערבב בין המשפחות). אני בהחלט אשלב זכוכית עד כמה שניתן עם סוגי מתכות שונים אבל אשמור על חום הבית ואדאג להכניס חומר חם אחד בין כל החומרים הקרים. מוזמנים לקרוא את הבלוג שלי "בית בעיצוב מודרני לא חייב להיות בית קר"

טעות מספר 7: טיפול בחלונות קצרים

ישנם מקרים שהאדריכל תיכנן את חלונות הבית כשהם נראים קצרים מידי ביחס לחלל הפנימי. מעצבים רבים ממקמים את הוילונות מעל החלון ובכך מדגישים את העובדה שהחלון קצר. מה שצריך לעשות במקרה כזה הוא להתקין את המסילות בגובה המקסימלי כדי תת תחושת אורך. במידה והוילונות שקופים רצוי להתקין וילונות אטומים יותר בנוסף.

הילה קול

הנסיון שמעניק לכם שקט

054-2323-12631 צפיות

Comments


bottom of page